Вінницька міська централізована бібліотечна система

Історії дорослішання і пригод

22.10.2019

Зустріч з Оленою Рижко

Продовжуємо знайомство з гостями фестивалю VinBookFest. 01 листопада о 14:00 в приміщенні Вінницького академічного обласного театру ляльок відбудеться зустріч з письменницею, дослідницею літератури й журналістики Оленою Рижко.

Олена Миколаївна народилася в 1975 році, навчалася в Житомирському державному педагогічному інституті ім. І. Я. Франка, закінчила з відзнакою Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова. Кандидат філологічних наук, доцент, доктор наук із соціальних комунікацій. Працювала літературною редакторкою видавництва "Горудень", науковою співробітницею координаційного бюро Енциклопедії Сучасної України Національної академії наук України. Викладала журналістику в Київському міжнародному університету та Інституті міжнародних відносин Національного авіаційного університету. Від вересня 2018 року - доцент кафедри соціальних комунікацій Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Авторка збірок "дорослої" поезії та прози: "Суїцизм", "Любов до чорного строю", "В обіймах Місафір", романів "Карнавал триває", "Сни" та ін. Від 2004 року перебуває в Національній спілці письменників України. У 2005 році отримала відзнаку київського міського голови. Друкувалася в літературних журналах "Київ", "Сучасність", "Кур’єр Кривбасу". Експертка літературного конкурсу "Коронація слова".

У 2017 році дебютувала як авторка підліткової літератури. У серії видавничого центру "Академія" за два роки вийшли три повісті Олени Рижко для підлітків: "Дівчина з міста" (короткий список топу БараБуки 2017, номінація «Дебют автора»), "Знає тільки Мару" та "Король Даркнету". Повість "Знає тільки Мару» отримала відзнаку "Підліткова книжка року" від "Топу БараБуки 2018".