Вінницька міська централізована бібліотечна система

"Книга - така ж зброя як автомат чи танк"

30.10.2019

2 листопада в приміщенні театру ляльок (Хмельницьке шосе, 7) відбудеться творча зустріч з письменником-белетристом Андрієм Кокотюхою. Початок о 14:00. Андрій Кокотюха народився 1970 року у місті Ніжині. Мріяв стати бібліотекарем. Працював збиральником меблів, різноробочим та муляром на будівництві. Закінчив факультет журналістики Київського університету ім Т. Шевченка.

Перше оповідання опубліковане 1987 року. У 1991 році написав повість "Шлюбні ігрища жаб", яка отримала в 1995 році нагороду видавництва "Смолоскип". У 1993 році був одним із засновників Творчої асоціації "500". 2006 року на конкурсі "Коронація слова" Гран-прі та Другу премію займають абсолютно різні рукописи, "Темна вода" і "Зоопарк або Діти до 16 років", написані в різних стилях та надіслані до журі з інших місць. Виявляється, автором обох є одна людина - Андрій Кокотюха. Рукопис А. Кокотюхи "Пророчиця" 2010 року був високо відзначений на конкурсі "Гранд Коронація" та названий "Вибором видавців". У 2012 році отримав спеціальну відзнаку "За кращий історико-патріотичний твір" на "Коронації слова". Того ж року разом із 25 колегами отримує відзнаку "Золотий письменник України" – як автор, чий сукупний тираж перейшов позначку 200 тисяч примірників. Книжки А. Кокотюхи виходили і далі виходять практично в усіх провідних українських видавництвах, котрі видають сучасну літературу. Він постійно співпрацює з найпопулярнішими українськими газетами, журналами і телеканалами.

За журнальною публікацією роману "Тупик для втікача" на студії ім. О. Довженка зняли фільм під назвою "Тупик" (1998). Детективний роман "Легенда про Безголового" екранізований у 2008 році кіногрупою "Film.ua". (назва фільму "Тривожна відпустка адвоката Ларіної"). Трилер "Повзе змія" екранізовано в 2009 році компанією "Fresh production UA". У 2016 році - серіал "Потрійний захист" та історична драма "Червоний". Пише сценарії для проекту "Судові справи" (Film.ua).