Вінницька міська централізована бібліотечна система

Нове життя міських бібліотек

11.08.2017

За останні роки у Вінниці значно покращилась матеріально-технічна база філій міської Центральної бібліотечної системи. Завдяки фінансовій децентралізації видатки на капремонти у цих закладах значно збільшились. Протягом 2014-2016 років капітально відремонтовано приміщення бібліотек-філій № 6 (вул. О.Антонова,50), №12 (вул. Київська,126), Центральної міської бібліотеки ім. І. Бевза (вул. Хмельницьке шосе, 4), № 15 (вул. Черняхівського, 74) і №18 (вул. Пирогова, 348).

Наразі триває капітальний ремонт з утепленням фасаду та даху бібліотеки-філії №1, що по проспекту Коцюбинського,49. Це один з найстарших закладів культури в місті, який був заснований ще у 1902 році. Щорічно послугами бібліотеки №1 користуються понад 5 тис. дорослих вінничан. 


Нове життя міських бібліотек


В цьому році ремонтні роботи розпочались тут у травні, їх планується завершити у вересні. У бібліотеці замінено газовий котел на автономну опалювальну систему, зроблено капітальний ремонт підлоги. А також – встановлено металопластикові вікна та двері, утеплено покрівлю та фасад будівлі.

Нове життя міських бібліотек


Нове життя міських бібліотек


Завершується й ремонт у бібліотеці-філії №14 (вул. М.Вовчка,39), який розпочався у квітні. Цей заклад обслуговує щорічно понад 750 користувачів мікрорайону Хутір Шевченка  займає помітне місце у його житті, адже є єдиним культурно-освітнім закладом віддаленого мікрорайону міста.


Нове життя міських бібліотек

У рамках ремонту до бібліотеки вже підведено систему водопостачання та водовідведення, раніше централізованого водопостачання та водовідведення тут не було. Вже замінено систему автономного газового опалення, зроблено капітальний ремонт підлоги, замінено вхідні та внутрішні двері. А також – утеплено та капітально відремонтовано покрівлі, утеплено фасад будівлі тощо. Залишилось провести благоустрій прилеглої території.
Нове життя міських бібліотек

Нове життя міських бібліотек

Довідка

Вінницька міська централізована бібліотечна система (ВМ ЦБС) включає в себе 17 комунальних бібліотек-філій. Станом на 1 серпня 2017 року у структурних підрозділах ВМ ЦБС послугами бібліотечної системи користується 47, 5 тис. громадян, з них 19,2 – Інтернет-користувачі, які працювали в інформаційних центрах та у Wi-Fi зонах. Бібліотечний фонд нараховує 1,145 млн. документів, у тому числі надійшло 2102 нових видань примірників. Оформлено передплату періодичних видань (1045 примірників газет та журналів) на 11 місяців 2017 року. Безкоштовно діють 55 гуртків та клубів за інтересами для різних вікових категорій користувачів.