Вінницька міська централізована бібліотечна система

Вінниця читає!

06.09.2017

Юні та дорослі любителі книги та читання  2 вересня зібралися біля центральної міської бібліотеки (Хмельницьке шосе, 4) на фестиваль «VinBookFest», організований колективом Вінницької міської централізованої бібліотечної системи спільно з громадською організацією «Культурний Всесвіт». Цей проект було виграно в рамках пітчингу проектів соціальної дії, ініційованих Британською Радою та за підтримки Вінницької міської ради.

            «VinBookFest» - це культурно-мистецький захід, фестиваль знайомства, комфорту, відпочинку, розвитку та роздумів, спрямований на популяризацію книги та читання  серед дітей та молоді, із залученням до співпраці тих, хто тісно пов'язаний з книгою, її просуванням до користувача. 

            Учасниками фестивалю стали книговидавці та книгопродавці - «Видавець Олег Філюк», «Дім книги», видавництва «Теза» та «Арт-хаус». Відбулися зустрічі з сучасними українськими письменниками  - Наталею Гурницькою, Іриною Мацко, Сергієм Татчиним, Володимиром Рабинчуком, Ігорем Шуровим та яскраві презентації їх нових книжок. Протягом фестивалю відбувався також поетичний «Кофе-батл» від «Вінницького дому поетів» на чолі з Андрієм Стєбєлєвим, під час якого місцеві поети - Дар’я Паламарчук, Вікторія Гранецька, Юрій Поповський, Юлія Товстун, Марина Кордонець, Оксана Барбак, Віктор Крупка, Леонід Борозенцев та Ольга Даниловська  з м. Житомир читали свої нові поезії. А реп Олексія Скрипченка на злободенні теми сучасності «прокачав» всіх присутніх.

На фестивалі «VinBookFest» кожен знайшов для себе щось цікаве.

Як дітей, так і дорослих, привабили креативні майстер-класи, де бібліотечні майстрині навчали чудовим мистецтвам: японському – оригамі та кінусайга, українському -  петриківського розпису та виготовлення калинового намиста, європейському – квілінгу та створення солодкої квітки, а також незвичайної книжкової закладки та оригінальних композицій із старих друкованих сторінок. Також сподобалося дітям розмальовувати гіпсові фігурки, надані рекламною агенцією «Пазл», тим паче, що після розмальовки фігурку можна було забрати на подарунок.

Привертали увагу відвідувачів фестивалю «Музей гарного настрою «КВА-музейчик» від бібліотеки-філії № 12 та «Міні-музей книги», що створений в бібліотеці-філії № 8. В міні-музеї книги кожен бажаючий міг спробувати себе в старовинній каліграфії – писати стилом на воскових дощечках, вуглинками з багаття,  застиглим вапняком, гусячим пером, чорнилом, виготовленим за старовинним рецептом із соку буряка, та ручкою з металевим пером.

У дитячому містечку «Грай-місто» юні відвідувачі мали змогу весело провести час з аніматорами, потанцювати, погратися  в цікаві ігри, взяти участь у конкурсах, долучитися до максі-розмальовки визначних місць нашого міста, побачити дефіле казкових героїв.

На лаунж-зоні «Читай місто» можна було відпочити на зручних ламзаках, ознайомитися з бібліотечними літературними новинками та з виставкою ретро-видань. Також можна було зробити пам’ятні атмосферні світлини в тематичних фотозонах – з Білосніжкою біля виставки книг німецькою мовою від Гете-інституту та відчути себе письменником або поетом за письмовою машинкою на фоні книжкових полиць. 

Відвідувачі «VinBookFest» ознайомилися з презентацію реалізованих проектів Вінницької міської ЦБС «Побачте нас» та «ТрамАрт», зокрема останній був ще й «проілюстрований» хореографічним ансамблем «Молодість», під керівництвом В. Чешківської-Бровчак танцювальною постановкою «Вінницький трамвай».

Локація Клубу органічного землеробства привабила всіх, хто любить працювати на землі – на городі, дачі, в садку. Члени клубу залюбки ділилися з відвідувачами землеробськими секретами та радили, як виростити на своїх земельних ділянках надзвичайні врожаї, влаштували дегустацію печива та короваю і пропонували смачнючу випічку - різнокольорові імбирні пряники.

А ще на фестивалі працювала безпрограшна лотерея – кожен бажаючий мав можливість виграти корисну річ.

Для юних поціновувачів читання, що перемогли у конкурсі  «Літо з книгою. Найкращий читач – 2017», відбулася церемонія нагородження – найактивніші читачі з 15 бібліотек Вінницької міської ЦБС отримали заслужені грамоти та подарунки. А також на переможців очікував приємний сюрприз від кав’ярні «Чорна кішка, білий кіт» – смачні коктейлі на вибір.

Кожен відвідувач бібліотечного фестивалю зміг взяти участь у голосуванні за кращий малюнок юних учасників конкурсу «Солодке літо з «Ласункою». Наприкінці «VinBookFest» за підсумками глядацького голосування було визначено переможця конкурсу малюнку. Це - Якимець Іра, якій і  дістався головний приз від «Ласунки» - ящик морозива! Друге місце дісталося Оленюк Насті – вона отримала фірмовий годинник, а Нечай Аліна за третє місце отримала фірмову парасольку від ТМ «Ласунка».

            А на завершення фестивалю відбулася театралізована вистава за творами Т. Шевченка «Зоре моя вечірняя»  від театру-студії «Сьоме небо» та «Птаха», керівник – Марина Ревенко.

Відвідувачі та учасники після завершення фестивалі втомлені, але задоволені та сповнені вражень розходилися по домівках.