Вінницька міська централізована бібліотечна система

Поезія моєї душі. Шарль Бодлер

09.04.2021

Шарлю Бодлеру, французькому поету, критику, перекладачу, класику французької й світової літератури ХIХ століття, 9 квітня виповнюється 200 років від дня народження.


Доля подарувала Шарлю Бодлеру лише 46 років, але він назавжди увійшов до еліти світової класики. Він особливо гостро відчував суперечності світу та людини і належав до тих поетів, які не знайшли розуміння і визнання у сучасників. Його вважали небезпечним, аморальним богохульником, анархістом, напівбожевільним. Лише дехто, переважно діячі мистецтва, вбачали у Бодлері великого поета. Та все ж його творчість мала велике значення для подальшого розвитку літератури, зокрема модернізму.


Бодлер увійшов в історію культури як блискучий поет, творець сенсаційної книги «Квіти зла». Але мало хто знає, що всі свої сили поклав він на те, щоб утекти від реальності й жити у світі своїх фантазій.
Бодлер залишив порівняно невеликий творчий спадок: збірку «Маленькі поезії в прозі»; книгу статей про мистецтво та літературу «Романтичне мистецтво», яка була видана посмертно.
Але вершиною творчості Бодлера залишається поетична збірка «Квіти зла», в якій схрестилися магістральні шляхи французької і всієї європейської поезії.