Вінницька міська централізована бібліотечна система

Старт проекту

23.07.2018

Відкриття проекту «Кids police city» 

Громадська організація «Культурний Всесвіт» та заклад культури Вінницька міська централізована бібліотечна система 21 липня спільно з представниками поліції розпочали проект «Кids police city» на території бібліотеки-філії №14, що розташована у мікрорайоні Хутір Шевченка.

 Мета проекту - нагадати дітям та дорослим «Закон безпеки дорожнього руху»; розвивати творчий потенціал дітей; виявити та підтримати  юні таланти, підвищити рівень довіри населення до правоохоронних органів та побудувати партнерство і взаємодію між поліцією і населенням.
 

 Розпочався захід з музичних та поетичних вітань присутнім від користувачів бібліотеки. Валерія Ткачук заспівала пісню «Хай радіють усі». Дарина Асауляк запам’яталася граційністю справжнього майстра у танці «Степ». Вірші про світлофор, дорожню абетку, правила дорожнього руху прозвучали у виконанні Софії Собчук, Станіслава Березовського, Лізи  Подолян, Володі Гончарука, Іванки Маховійчук, Романа Вовчука. Це був справжній концерт – огляд талантів місцевої дітвори. Сонячний день та сонячні обличчя дітей наче освітили важливий пізнавальний проект, надали йому піднесеного шарму.

Для юних мешканців та їх батьків було презентовано конкурсно-розважальну програму «Зелений вогник», облаштовано яскраву фотозону, ознайомлено з дитячим ігровим майданчиком. Цього дня на бібліотечному подвірї панувала небуденна, святкова атмосфера. Було людно та весело. Кольоровими барвами вигравали стрічки з яскравими кульками над містечком, де обладнано автотрек із умовами дорожнього руху у мініатюрі: з розміткою, знаками та світлофорами. Сюрпризом для малечі став заїзд на територію містечка справжнього поліцейського авто. Пізніше всі діти мали можливість посидіти за його кермом поряд з поліцейськими, сфотографуватися на пам'ять.  Радощі били аж за край!

У конкурсах брали участь не тільки діти, але й батьки. Загальну радість викликало нагородження кращих пам’ятними сувенірами та морозивом від ТМ «Ласунка».

На цьому заходи проекту не завершилися, його наступні етапи пройдуть згідно графіка. Наступна зустріч відбудеться у середу 25 липня, під час якої буде презентовано літературу, настільні ігри, пазли про правила дорожнього руху.

Правовий коментар до проекту.

«Сьогодні в Україні діють єдині Правила дорожнього руху, які мають нормативний характер. Вони затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306 і як правовий документ, що ґрунтується на Законі України «Про дорожній рух», установлюють чіткий порядок здійснення руху транспортних засобів і пішоходів, дотримання якого забезпечує безпеку учасників дорожнього руху…

Будь-які відступи від положень Правил можуть призвести до дорожньо-транспортних пригод, заподіяння збитку майну, заподіяння шкоди здоров’ю людей і навіть до людських жертв. Щоб уникнути цих наслідків, необхідно точно виконувати вимоги Правил. Знання Правил є обов’язковим для кожного учасника дорожнього руху, а чітке виконання їх положень сприяє взаємній довірі і повазі, безпечному співіснуванню на дорозі всіх учасників дорожнього руху. Незнання Правил дорожнього руху не звільняє від відповідальності за їх порушення».

КОМЕНТАРІ ДО ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО РУХУ УКРАЇНИ – 2002.

Проект «Кids police city» впроваджується за підтримки Інноваційного Фонду з питань взаємодії з громадськістю на засадах партнерства (CPIF), Проекту підтримки підготовки поліцейських (РТАС), що реалізовується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг  ЛТД» за фінансової підтримки уряду  Канади.