Вінницька міська централізована бібліотечна система

VII осінній книжковий фестиваль VinBookFest

20.09.2021

З нагоди святкування Дня міста Вінниці 10-12 вересня на Майдані Незалежності заклад культури Вінницька міська централізована бібліотечна система організував та провів VII осінній книжковий фестиваль VinBookFest. Розпочався фестиваль з виступу незалежного театру-студії \"Птаха\" під керівництвом неймовірної Марини Ревенко. Колектив театру представив виставу за мотивами оповідань О. Генрі «Нью-Йорк – місто роззяв». Вихованці театрального проєкту «Феєрія» за підтримки громадської організації «Простір розвитку особистості Бібліофан» презентували хвилинки гумору. 

Продовжилося книжкове свято виступом особливого театру з мюзиклом «Creative house» (за мотивами української народної казки «РУКАВИЧКА» ) під керівництвом режисера Марини Ревенко. «Особливий театр» для дітей з аутизмом, синдромом Дауна та ДЦП став Лауреатом Гран-Прі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу “Тобі Україно”, лауреатом І-ї премії у номінації «театральне мистецтво» Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Пальмова першість».
 
Партнер фестивалю молодіжний центр «Квадрат» радо зустрів учасників циклу заходів в рамках проєкту «Ексклюзивний інклюзив». Спочатку відбулася зустріч з Оленою Осмоловською та Мар\'яною Лелик, які презентували проєкт «Художня інклюзивна література. Прочитати, щоб відчути». Продовжилася зустріч виставою за біблійними мотивами від вихованців РЦ «Гармонія». А на завершення усі присутні познайомилися з аудіокнигою Оксани Радушинської \"Метелики в крижаних панцирах\".

 

У суботу, 11 вересня на Майдані Незалежності Вінницький народний клуб фотомистецтва «Обрій» представив вінничанам та гостям міста фотосушку «Вінниця в об’єктиві».

Цікавою та захоплюючою була програма від громадської організації «Простір Розвитку Особистості BiblioFan» - партнера фестивалю. Це і презентація книг «Весняні казки», «Чарівні казки», збірки Коміксів. Також вінничани знайомилися з дітьми-авторами збірок та тими, хто їх озвучив в аудіо-форматі. Креативними були майстер-класи з розпису еко-сумок, зі створення паперових ліхтариків у китайському стилі, з розпису гіпсових фігурок та майстер-клас з письменництва, ілюстрації та постановці голосу.
 
Три дні поспіль тематичні, яскраві фотозони привертали увагу мешканців міста, які робили з ними селфі. 
 
У неділю, 12 вересня фестиваль розпочався з дефіле на червоній доріжці з авторськими ляльками від «Школи дизайну ГО Територія творчості». 
 
Для тих, хто любить поезію, хто уміє її читати, хто хоче її читати було облаштовано майданчик з вільним мікрофоном. Цей захід мав назву «Поезія «Non Stop». 
 
Вперше на червоній доріжці усім учасникам фестивалю від організаторів було вручено на згадку про фестиваль – статуетку сови, як символ мудрості та знань.
 
Фінальним акордом фестивалю став поетичний BATTLE.  Проєкт «БібліоНіч»  зібрала в бібліотеці-філії №1 вінницьких поетів та майстрів поетичного слова. Натхненник та модератор заходу відомий поет Леонід Борозєнцев та учасники дійства створили незабутню творчу атмосферу. Було натхненно, магічно та поетично!