Вінницька міська централізована бібліотечна система

VIII фестиваль VinBookFest

06.06.2022

 

Упродовж 3-х днів, а саме 20 - 22 травня, у нашому місті пройшов VІІІ фестиваль «VinBookFest», організований закладом культури «Вінницька міська централізована бібліотечна система» спільно з ГО «Культурний Всесвіт» та БФ «Відкрита книга». Мета фестивалю цьогоріч, як і минулі роки, залишилась незмінною - це популяризація української книги та сприяння культурному розвитку міста. У зв'язку з воєнним станом він не настільки масовий і, на відміну від попередніх років, з міркувань безпеки проходив не просто неба, а в захищених локаціях. Особливістю 8-го фестивалю стала можливість інтеграції дітей та дорослих, які переїхали з інших регіонів України в нашу громаду, до літературного життя Вінниччини, до участі у програмі фестивалю.
 
Слід зазначити, що програма була дуже насиченою. Гарним сюрпризом до початку фестивалю стала онлайн-зустріч на платформі Zoom «Україна-Німеччина: читання зближує» з сучасним німецьким письменником Юргеном Баншерусом, яку допоміг організувати наш партнер Goethe Institut Ukraine з нагоди святкування Дня Європи в Україні. Пізніше у кінотеатрі «Родина» глядачам презентували літературно-мистецький проєкт «Під спалахи сирен та блискавиць». Тематика цього проекту - протистояння українців російському агресору.
 
Другого та третього днів фестивалю заходи відбувалися на базі міської бібліотеки-філії №1 (проспект М. Коцюбинського, 49). Там проходив дводенний ярмарок «Новинки книжкового двору», де були представлені книги від таких видавництв як: «Теза», «Нора-друк», «ТУТ», «Книгарня.in.ua», «Час майстрів», «Видавництво Старого Лева» та проєкт «Твоя поетична листівка». 21 травня відбулися презентації книги «AVE VINNYTSIA» відомого архітектора Юрія Плясовиці та проєкту «Вінницький пазл: історія мікрорайонів Вінниці», який представив  кандидат історичних наук, заступник директора Музею Вінниці з виставкової роботи Євгеній Сафар’янс. На завершення 2-го дня фестивалю відбувся традиційний поетичний батл. 
 
Третій день фестивалю, незважаючи на прохолодну погоду, був теплим та сонячним від дитячих посмішок та радісних оченят. Протягом дня відбувалися творчі зустрічі з вінницькими письменницями Тамарою Артем’євою, Оленою Вітенко, Іриною Василевською та презентації їхніх книг. Також діти брали участь у захоплюючих майстер-класах, отримали у подарунок солодощі та сувеніри на згадку про фестиваль. Дорослі ж відвідувачі фестивалю мали можливість придбати нову книгу та були глядачами проєкту «Вільний мікрофон». Чудовим доповненням фестивалю стали тематичні фотозони. 
Усі заходи транслювалися на сторніці фестивалю www.facebook.com/VINBOOKFEST
 
Три дні промайнули у позитивній, домашній атмосфері. Дякуємо усім, хто розділив їх з нами!