Вінницька міська централізована бібліотечна система

Вітаємо суперчитача Вінниці

06.05.2019

Мельниченко Дарина, учениця 7 класу ЗОШ №16 отримала перемогу у Всеукраїнському конкурсі дитячого читання «Книгоманія-2019» у місті Вінниця.

Конкурс проводився у три етапи. За почесне звання у центральній бібліотеці для дітей та юнацтва змагалося 19 книгоманів – найактивніших та найзавзятіших читачів.

Упродовж кількох місяців школярі читали книжки з української чи зарубіжної літератури, що не входять до шкільної програми, вели свої читацькі щоденники, в яких записували враження від прочитаних книжок та свої відгуки.

У фіналі конкурсу 20 квітня, шість учасників ІІІ туру розповідали про прочитану та описану в Читацькому щоденнику книгу. Журі оцінювало їхні читацькі щоденники, враховуючи кількість прочитаних книжок, систематичність ведення щоденника, оригінальність оформлення, висловлені оригінальні думки, які заохочують до прочитання.

Членами журі конкурсу були: українська письменниця та перекладачка з Києва Олеся Мамчич, фахівці шкільних та міських бібліотек, переможниця конкурсу «Книгоманія-2008».

Перемога Мельниченко Дарини у Всеукраїнському конкурсі стала можливою завдяки учасниці Малечко Софії, учениці ЗОШ №29, яка за результатами конкурсу, по кількості балів була першою, але вона офіційно відмовилась від перемоги на користь Дарини.

Співорганізатори конкурсу – ГО «Форум видавців» та ДУ «Український інститут книги» – дозволив обом дівчатам відвідати Фестиваль дитячого читання «Книгоманія», що відбудеться 17-19 травня у Львові.

Довідка: 
        Співорганізатори конкурсу: ГО «Форум видавців», ДУ «Український інститут книги».

Генеральний партнер: ПАТ «Кредобанк». Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія» проводиться з 2005 року. Всього у Конкурсі за роки проведення взяло участь понад 1 мільйон школярів з усіх областей України. Конкурс відбувся у 376 районах, 141 місті, понад 8600 школах та у 880 дитячих і сільських бібліотеках. Загалом на Фестивалі “Книгоманія” у Львові побував 791 переможець з усіх областей України.