Вінницька міська централізована бібліотечна система

Зимова казка

02.12.2021

 

ПОЛОЖЕННЯ
про конкурс дитячої творчості «Зимова казка» (Оффлайн)

1. Загальні положення

У рамках проведення підготовки до новорічно-різдвяних свят Вінницькою міською централізованою бібліотечною системою оголошується конкурс дитячої творчості«Зимова казка», який проводиться у всіх структурних підрозділах системи і має на меті:
- розвиток творчого потенціалу, виявлення та підтримка талановитих дітей;
- створення загальної святкової атмосфери під час новорічно-різдвяних заходів;
- збереження і популяризацію культурно-історичної спадщини;
- виховання любові до національної культури, сприяння естетичному вихованню та розвитку індивідуальних творчих здібностей юних вінничан;
- популяризацію традицій, звичаїв та обрядів українського народу під час святкування Дня святого Миколая, Нового року та Різдва Христового через виготовлення новорічно-різдвяних дитячих іграшок, вітальних листівок та композицій;

2. Засновники та організатори конкурсу

- департамент культури Вінницької міської ради;
- Вінницька міська ЦБС.

3. Учасники конкурсу

До участі у конкурсі дитячої творчості запрошуються користувачі усіх бібліотек-філій ЦБС.
Вікові категорії учасників:
- молодша (від 6 до 11 років);
- старша ( від 12 до 15 років ).

4. Порядок організації та проведення конкурсу

Конкурс дитячої творчості проводиться з 19 грудня 2021р. по 06 січня 2022р. Творчі роботи конкурсанти представляють у одній із трьох номінацій:

А) Новорічно-різдвяна дитяча іграшка «Сяйво ялинкових прикрас»

На конкурс новорічно-різдвяних дитячих іграшокпредставляються: ялинкові новорічно-різдвяні прикраси, дитячі м’які іграшки, давні традиційні народні іграшки, виготовлені з соломи, солоного тіста, паперу, глини, які символізують або відображають новорічно-різдвяну тематику. Іграшки мають бути виготовлені власними руками.

Б) Новорічно-різдвяна листівка «Святковий передзвін».

На конкурс подаються одна-дві творчі роботи, виконані в одній із технік (рисунок, живопис, композиція, колаж, батік, графіка, витинанка, оригамі, квілінг, паперопластика, аплікація, торцювання) та матеріалами (акварель, гуаш, темпера, пастель, туш, картон, папір, тканина, бісер, стеклярус, сизаль, природні матеріали, тощо).

В) Новорічно-різдвяна композиція «Зимова феєрія»

На конкурс подаються одна-дві творчі роботи, виконані в одній із технік (декупаж, колаж, батік, оригамі, квілінг, фольгопластика, паперопластика, паперокручення, аплікація, торцювання, кракелюр, вітражний розпис, ліплення з полімерної глини, бісероплетіння) та матеріалами (картон, фольга, папір, тканина, бісер, стеклярус, сизаль, природні матеріали, тощо).
Роботи мають відображати красу та національний колорит новорічно-різдвяних свят в Україні, зокрема Дня святого Миколая, Нового року та Різдва Христового.
Роботи учасників та читачів бібліотек міста презентуються у бібліотеках з 20.12.2021 р. по 06.01.2022 р.
Кожна бібліотека-філія до 06.01.2022 р. визначає найкращі роботи у трьох номінаціях «Сяйво ялинкових прикрас», «Святковий передзвін», «Зимова феєрія».
Критерії оцінювання:
- творчий задум та художньо-естетичне оформлення;
- ідейний зміст та відповідність заданій темі;
- складність техніки виконання;
- використання новорічно-різдвяної символіки.
Після визначення найкращих робіт у бібліотеках-філіях представники від кожної бібліотеки мають доставити вироби до центральної бібліотеки для дітей та юнацтва (просп. Космонавтів, 63)до 11 січня включно. (Враховуйте, будь ласка, що понеділок 10 січня у ЦБДЮ вихідний).
До кожної конкурсної роботи необхідно додати інформацію українською мовою: назву роботи, номінація, матеріал тощо; прізвище, ім’я та вік автора конкурсної роботи; № бібліотеки-філії, контактний телефон.

5. Оцінювання конкурсантів та нагородження переможців.

Оцінку творчих робіт здійснює журі, до складу якого входять представники від засновників та організаторів конкурсу.

6. Визначення переможців конкурсу

12 - 13.01.2022 р. у центральній бібліотеці для дітей та юнацтва (просп. Космонавтів, 63) відбувається виставка найкращих робіт читачів бібліотек міста. 13.01.2022 р. журі визначає за десятибальною системою по 1 переможцю у двох вікових категоріях (молодша, старша) у кожній із номінацій: «Сяйво ялинкових прикрас», «Святковий передзвін», «Зимова феєрія». При оцінці конкурсних робіт враховується: відповідність робіт тематиці, творча фантазія, майстерність виконання.
12 - 13 січня 2022 року фото конкурсних робіт будуть розміщені на сторінці ВМ ЦБС у Facebook для визначення «Призу глядацьких симпатій» за кількістю вподобань.

7. Нагородження учасників конкурсу

Переможці конкурсу нагороджуються дипломами Вінницької міської ЦБС та заохочувальними подарунками. 
Церемонія нагородження відбудеться 14.01.2022 року у центральній бібліотеці для дітей та юнацтва (просп. Космонавтів, 63).