Березневі затишні читання 2025


Роман “Чоловік на ім’я Уве” – літературний дебют популярного шведського журналіста, блогера Фредріка Бакмана. Книжка вийшла у 2012 році. На сьогодні продано більше п’яти мільйонів примірників. Роман «Чоловік на ім’я Уве» – смішна, іронічна, зворушлива та мудра історія про людей, які через ті чи інші причини стали непотрібні суспільству. Твір про щоденну мужність жити і бути собою. Уве – добрий буркотун, якого неодноразово випробовувала доля. Вийшовши на пенсію, втративши кохану дружину, він змушений наново відшукувати сенс буття. Та чи хоче цього Уве? Яким би сумним не був його вибір, на чоловіка чекає ще багато любові, дружби і пригод. У Швеції книжку було екранізовано, фільм за романом Бакмана входить до списку найпопулярніших стрічок країни всіх часів. Роман став бестселером за версією New York Times, отримавши схвальні відгуки як літературних оглядачів, так і читачів.

Місце зберігання: БФ-1 (1), БФ-2 (1), БФ-3 (1), БФ-4 (1), БФ-5 (1), БФ-6 (1), БФ-7 (1), БФ-8 (1), БФ-11 (1), БФ-12 (1), БФ-13 (1), БФ-14 (1), БФ-15 (1), БФ-16 (1), БФ-18 (1), ЦМБ (ВОВФ) (1), ЦМБ (АБД) (1), ЦМБ (АБЮ) (1)


Друга частина Кіберпросторової трилогії детальніше описує дистопічне майбутнє світу та здатність його мешканців пристосовуватися до найнесприятливіших обставин. Найманець, який допомагає провідному вченому перейти до іншої корпорації; галеристка, що шукає автора загадкових витворів мистецтва; юний жокей, чий вихід до кіберпростору ледь не закінчується трагедією усі вони знаходять зовсім не те, чого очікували, але тим самим несподівано сплітають спільну історію. Тим часом у матриці спонтанно зароджуються сутності богів вуду, що чинять свій вплив на хід подій. Відзначений номінаціями на низку престижних фантастичних премій роман наповну розкриває талант Гібсона-постмодерніста та здатність письменника звивати щільний. соціально влучний і надзвичайно поетичний текст із новітніх культурних тенденцій та промислових щоденних спостережень. Попри актуальність багатьох фантастичних прогнозів Гібсона, він не намагається передбачати майбутнє, натомість насичує кожен свій твір впізнаваними елементами сучасного техно логічного, соціального та культурного контекстів, нагадуючи читачеві; майбутнє вже тут, і ми щомиті його проживаємо.

Місце зберігання: ЦМБ (ВОВФ) (1)


Найвідоміший твір Алексиса Ківі “Семеро братів” (1870) представляє собою розповідь про братів, які, осиротівши, залишилися жити в будиночку своїх батьків посеред лісу. Свій твір сам автор називає «веселою оповіддю». Майже всі сцени, часом, незважаючи на їхній трагізм, не позбавлені комічного елемента. Ківі зобразив міцних сільських хлопців, звичайних “мужиків” – таких, якими в юності був сам і його товариші. Вони часто лаються з сусідами, випивають більше, ніж слід було б, грубувато жартують, позбавлені забобонних почуттів і схильні до раптових спалахів гніву. А. Ківі не ідеалізує “патріархальних селян”, їх традиції, стійкість та мужність у боротьбі з негараздами. Ківі наважився показати інший бік їхньої натури – руйнівну, жорстоку. Бідність, постійна боротьба за виживання не завжди ушляхетнюють людину…

Місце зберігання: ЦМБ (АБД) (1)


Він – Чорний Красень – благородний кінь з білою зірочкою на лобі. У цій книзі він розповість усе-усе про своє життя: І про безмежну любов до мами, і про своє безтурботне, щасливе дитинство, і про складнощі й негаразди, які доведеться долати, коли він стане дорослим і зіткнеться із нерозумінням людини. Бо їм, людям, часто буває байдуже, що відчувають тварини. На Чорного Красеня чекає багато захопливих пригод, дивовижні зустрічі та насичені добрими й не дуже подіями відносини з людьми. Інколи вони, люди, так невідступно не хочуть розуміти тварин…

Місце зберігання: ЦМБ (АБД) (1)


Перший тому гостросюжетного “екологічного фентезі” знайомить з головним героєм – крихітним хлопчиком, який разом зі своєю сім’я сім’єю живуть у казковому світі на величезному дереві. І все було б добре, якби його батько, великий навчань, не зробив неймовірне відкриття, яке перетворило деревний сік на джерело енергії для механізмів. Винахідник не захотів відкривати свій геніальний секрет, бо зрозумів, що це згубить Дерево, а в результаті і його народ. Через це сім’я Лолнесс опинилася за ґратами.

Місце зберігання: ЦМБ (АБД) (1)


Одного дня Івась не захотів їсти суп, втік від батьків до компьютерної гри й там у лісі зустрів… справжнього злого вовка. Мабуть, вовк тут би його і з’їв, якби кмітливий Івась не переконав його, що краще бути добрим. А потім ще й запросив до себе жити. Ось тут і почалися справжні казкові пригоди! А ще купа халеп. Як Івасю стати відмінником, якщо його вчителька – триголовий дракон? Де взяти молодильне яблуко для однокласниці? Як далі жити, якщо маєш учитися танцювати, хоча насправді мрієш грати у футбол? Як отримати іграшку, якщо навіть завити з туги не можна, і що таке пожертви? Чи заразна хвороба ота «зеленуха»? Чому ж Івасю ніхто не вірить, що у нього є домашній вовк, і чи не завадить це дружбі з дівчинкою, яка йому подобається? А якщо одного дня вовк зникне, то чи вдасться його повернути? На ці та багато інших запитань є відповіді в кумедних сучасних казках Анастасії Шульги.

Місце зберігання: ЦМБ (АБД) (1)


Фантастична пригодницька повість з елементами історичної правди описує події за козацькі часи. Звичайний сільський підліток Самійло вирушає у небезпечну мандрівку через таврійський степ до Криму, прагнучи звільнити свою молодшу сестричку, поневолену загарбниками. В пригоди вплетена козацька міфологія. Читач познайомиться з Козаком Мамаєм, Грифоном, Песиголовцем, Буй-Туром, Дідьком. Хоча книжка розповідає про славетне козацтво, про козаків-характерників, бувальщину, але її призначення прорости в сучасних дітях чеснотами актуальними тепер.

Місце зберігання: ЦМБ (АБД) (1)

докладнішедокладніше