Літературні сучасники

Андрій М’ястківський

(1924-2003)

Обдарований поет та прозаїк. Писав для дітей і дорослих. Лауреат премії імені Володимира Сосюри. Письменник брав участь у другій світовій війні. Опісля писав майже щодня. Своєю письменницькою діяльністю Андрій М’ястківський завдячує Миколі Руденко, який знайшов його на Вінниччині, взяв його писані від руки вірші, привіз їх до Києва, сам власноруч передрукував на своїй друкарській машинці і відніс до видавництва. У 1955 році з’явилася перша книжка поета «Над Бугом-рікою». Андрій М’ястківський був цікавим співрозмовником, володів румунською, німецькою та угорською мовами, потім вивчив їдиш та іврит, почав перекладати з молдавської та румунської мов. Писав щодня, а інколи до десятка віршів за день. Деякі його поезії стали піснями.

Григорій Усач

(1934-2021)

Поет, драматург, прозаїк, який написав
десятки поетичних збірок і декілька повістей, серед його творчості багато казок і віршів для дітей. Він був членом Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України. Письменник закінчив Вінницький педагогічний інститут, працював у обласних виданнях, був ведучим радіопрограми. За його сценаріями знято декілька мультфільмів, серед яких «Сонячний коровай», «Черевики», «Мій брат — страусятко». Письменник отримав 3 престижні літературні премії та нагороджений Грамотою Верховної Ради України за заслуги перед Українським народом.

Євген Гуцало

(1937-1995)

письменник-шістдесятник, кіносценарист.
Народився у інтелігентній сім’ї сільських вчителів, писати почав з дитинства, обожнював науки та літературу. Письменник навчався у Ніжинському педагогічному інституті ім. М. Гоголя. З 1961 року Євген Гуцало працював у «Літературній Україні» та видавництві «Радянський письменник», згодом випустив свою першу збірку оповідань «Люди серед людей». Після поїздки до Франції автор видав ще декілька власних книжок, якими зачитувалися не тільки в Україні, а і поза її межами. Письменник творив відразу в декількох жанрах, написав понад 200 ліричних оповідань.

Анатолій Бортняк

(1938-2009)

Талановитий поет і літературознавець, який випустив близько 30 ліричних збірок. Письменник закінчив Одеський університет, де навчався на філологічному факультеті. Згодом працював у тульчинській газеті, Вінницькому обласному телерадіокомітеті, очолював обласне Товариство української мови. Письменник працював у жанрах пародії і шаржу, робив переклади. Один із найвідоміших його віршів: «Ну що б, здавалося, слова…Бесіди про культуру української мови». Анатолій Бортняк написав близько 30 ліричних збірок, дитячих поезій, біблійних переспівів та сатиричних мініатюр.

Володимир Забаштанський

(1940-2001)

Український поет, перекладач, лауреат Шевченківської премії, написав багато талановитих віршів. Народився у звичайній сім’ї робітників. Внаслідок нещасного випадку втратив зір та обидві руки, що не завадило йому видати поетичні збірки та отримати декілька літературних премій. Член Спілки письменників СРСР з 1967 року. З 1968 по 1993 роки очолював Республіканську літературну школу-студію «Кобза».

Ганна Чубач

(1941-2019)

Українська поетеса, яка писала дуже ніжні й ліричні твори, також у її творчій скарбничці безліч віршів для дітей. Вона випускниця факультету журналістики Українського поліграфічного інституту імені Івана Федорова. Поетеса була членом Національної спілки письменників України. Також поетеса писала пісні. Працювала в редакціях газети «Літературна Україна» та журналу «Дніпро». У 1997 році в поїздці до Вашинґтона на Всесвітню конференцію «Література ХХІ століття» Чубач обрана радницею від слов’янських народів.

Ніна Гнатюк

1947 р. н.

Талановита поетеса, яка випустила кілька власних збірок, серед яких «Пелюстка грому», «Посіяла жито», «Дякую долі», «Поки люблю і вірю». Письменниця закінчила Вінницький педагогічний інститут, працювала у кількох редакціях. Поетеса є замісником голови громадської організації «Вінницьке земляцтво у місті Києві».

Галина Тарасюк

1948 р. н.

Українська поетеса, прозаїк, критик, перекладач, член Національної спілки письменників україни (1977—2009), Асоціації українських письменників, Національної спілки журналістів України. Її творчість перекладена на 8 мов світу. Вона навчалася в Чернівецькому Державному університеті, працювала на телебаченні, в редакціях місцевих газет. Поетеса отримала кілька престижних літературних нагород, є заслуженим працівником культури України.

Михайло Каменюк

1948 р. н.

Популярний поет, драматург, публіцист.
Почав писати вірші і друкуватися у місцевій газеті ще у 8 класі. Михайло Феодосійович закінчив філологічний факультет
Вінницького державного педагогічного інституту ім. М. Островського. Довгий час працював кореспондентом, згодом редактором. Загальний стаж роботи журналістом — 45 років. Автор видав декілька поетичних збірок, переклав багато іноземних книг. Письменник є лауреатом декількох премій, серед яких літературна премія ім. Миколи Трублаїні та Всеукраїнська літературна премія ім. Михайла Коцюбинського. Поет має почесну відзнаку  «За заслуги перед Вінниччиною».

Микола Луків

1949 р. н.

Український поет, громадський діяч, член Спілки письменників України, Заслужений діяч мистецтв України, академік Української екологічної академії наук. Від 1984 року головний редактор журналу “Дніпро”. Написав понад два десятка поетичних збірок. Автор — заслужений діяч мистецтв України, член Спілки письменників України. Також письменник співпрацював з композиторами та написав багато пісень.

Тетяна Яковенко

1954 р. н.

поетеса, автор багатьох ліричних збірок,
також написала декілька віршованих казок для дітей. Вона закінчила Вінницький педагогічний інститут і згодом стала викладачем кафедри української мови. Письменниця є лауреатом літературно-мистецьких премій. Тетяна Яковенко отримала престижну нагороду — орден княгині Ольги ІІІ ступеня за значний внесок у культурно-освітній розвиток України. На вірші поетеси написані десятки пісень. Автор керує обласною літературно-мистецькою студією « Автограф» та студентською літературною студією «Словоцвіт».

Валентина Сторожук

1966 р. н.

Талановита поетеса, фольклористка, прозаїк. Вона написала декілька цікавих книг для дітей. Поетеса пише вірші ще з шкільної пори, вперше надрукувала свою творчість в 1980 році. Валентина Петрівна написала понад 10 книг поезій та прози, багато її віршів поклали на музику. Вона є членом Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України. Також письменниця записує прислів’я, приказки, народні повір’я та обряди.

докладнішедокладніше