Гирич, І.
Сіячі : українські інтелектуали, які пробудили ідею незалежності / І. Б. Гирич ; оформ. худож. О. Я. Остапова ; [літ. ред. Т. Кришталовська]. – Київ : Кліо, 2023. – 416 с. – ISBN 978-617-7755-83-7 (в паліт.)
Ця праця є збіркою інтелектуальних біографій десяти визначних українських істориків-мислителів другої половини ХIХ – початку ХХІ століть, які підготували ідейні основи для здобуття Незалежності нашою державою та розвивали національну державницьку думку в часах російської окупації України – від Російської імперії до СССР. Автор розповідає про історіософський внесок в українську суспільно-політичну думку Михайла Грушевського, Ольґерда Бочковського, В’ячеслава Липинського, Володимира Антоновича, Олександра Кониського, Євгена Чикаленка, Сергія Єфремова, Андрія Жука, Ярослава Дашкевича, Сергія Білоконя.
Місце зберігання: ЦМБ (ЧЗ) (1)
Імена України. 100 митців / вступ. ст., уклад., комент. С. І. Побожія, худож. обкл. Д. Растворцев. – Суми : Університетська книга, 2023. – 244 с. : іл. – ISBN 978-617-521-037-6 (в паліт.)
У книзі представлена творчість українських художників від часів Київської Русі до ХХІ ст., які залишили яскраву сторінку в історії українського образотворчого мистецтва. Ілюстрації дають уявлення про стилістику творів, їх тематичне і технічне розмаїття, а біографічні відомості розширюють наші знання про діяльність митців. Широка палітра висловлювань щодо творчості чи особистості художника показує неоднозначність їх сприйняття й інколи суперечить усталеній думці
Місце зберігання: ЦМБ (ЧЗ) (1)
Максименко, О.
Пряма мова : хроніки захисту / О. Максименко ; іл. Є. Варава ; фотогр. О. Максименко. – Харків : Віват, 2023. – 304 с. : іл., фот. – (Історія та політика, ISSN 978-966-942-843-1). – ISBN 978-617-17-0204-2 (в паліт.)
Як кажуть американці, freedom is not free, свобода не безкоштовна. Тож рано чи пізно ворог, який століттями прикидався то «братом», то «визволителем», мав пролити кров українців. А ми – сплатити «рахунок». Відтак ця війна стала однією з фаз становлення України, бо воювати доводиться і з окупантом, і з упередженнями. Вона показала, скільки всього нам ще треба зробити, і що свобода – найвища цінність. До збірки увійшли історії людей різної статі, віросповідання, національності, різного фаху і віку, але зі спільним знаменником у цінностях і меті. Дехто з них звично продовжує свою боротьбу на фронті, наближаючи одну на всіх перемогу. Декого з них вже немає в живих, але їхні історії, безцінні волокна загального полотна, мають жити вічно.
Місце зберігання: ЦМБ (ВОВФ) (1)
Морозенко, М.
Наші звичаї і традиції : [для дітей мол. та сер. шк. віку] / М. М. Морозенко ; худож. А. Банкулова ; [відп. ред. К. Вишневська]. – Київ : IPIO, 2023. – 208 с. : кольор. іл. – ISBN 978-617-7754-71-7 (в паліт.)
Українські традиції та звичаї вражають своєю різноманітністю, глибоким змістом та унікальністю. Час летить швидко, і ми втрачаємо зв’язок з нашим минулим. Багато сучасних українців не розуміють, що означають слова, такі як “сніп” і “стіг”. А тим більше, як це виглядає. Дехто не знає, коли щедрують, а коли засівають. І що саме потрібно говорити людям, які приходять щедрувати чи колядувати. Саме тому у цій книзі ми розповідаємо про цікаві та яскраві українські святкові традиції.
Місце зберігання: ЦМБ (ЧЗ) (1)
Проща, В.
Nominka : українські імена світової історії / В. Проща ; іл. Ю. Ганик ; [ред. І. Михайленко]. – Київ : Моя книжкова полиця, 2023. – 156 с. : кольор. іл. – (Круті знання для пізнання). – ISBN 978-617-7781-33-1 (в паліт.)
У цій книзі двадцять п’ять історій про відомих та не дуже людей, які увійшли у світову історію, щось винайшли, створили, були непересічними, ними захоплювалися повсюди. Вони були різними, але всі — українці! Можливо, ти не чув про кожного з них, але вони варті твоєї уваги. Хтось з них був знаним філософом, чи письменником, або мандрівником, а хтось малював дивовижні картини, винайшов революційний пристрій, отримав «Оскар», підкорив європейську сцену, проєктував чудові будівлі. «Nomina» з латини означає «імена», тож знаймо визначні імена наших земляків, котрих впізнають по всьому світу.
Місце зберігання: МБ (ВОВФ) (1)
Щербак, Ю.
Вбити імперію зла: Росія – вічний ворог України : Україна – Польща – Норвегія, 2022-2023 / Ю. М. Щербак ; [ред. І. Давиденко] ; Нац. ун-т “Києво-Могилян. акад.”, Центр європ. гуманіт. досліджень. – Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2023. – 296 с. – ISBN 978-617-8262-15-0 (2-й наклад) (в паліт.)
Загроза для України з боку Російської Федерації недооцінювалася багатьма українцями протягом останніх десятиліть. Такої помилки, зокрема, припуска- лося значне число представників інтелігенції. Одним з небагатьох, хто попереджав про російсько-українську війну ще задовго до її початку був Юрій Щербак. Книга «Вбити імперію зла» містить як написані протягом повномасштабної російсько-української війни тексти, так і міркування автора щодо проблеми, опубліковані протягом останніх 30 років. Автор приходить до висновку, що Росія є вічним та екзистенцій- ним ворогом України, а протистояння московській навалі є питанням вижи вання української нації. Для широкого кола читачів.
Місце зберігання: ЦМБ (ВОВФ) (1)