Трансформація діяльності бібліотек в реаліях сьогодення

24 квітня з метою підвищення професійного рівня працівників, покращення якості обслуговування користувачів в структурних підрозділах ВМ ЦБС, відбувся семінар для працівників бібліотек-філій на тему: «Трансформація діяльності бібліотек в реаліях сьогодення» на базі Бібліотека-філія 1 ВМ ЦБС

Провідні фахівці цікаво, нестандартно, захоплююче ознайомили учасників з роботою бібліотек у період війни, лайфхаками бібліотечної роботи, поділилися прогресивним досвідом та надихнули на нові ідеї.

Заступник директора з організаційно-методичної та інформаційно-бібліографічної роботи Олеся Шевчук ознайомила присутніх з інструментами фандрейзингу та грантрайтингу. Адже ні для кого не секрет, що сьогодні левова доля надходжень до бібліотек – саме результат вдало написаних та виграних проєктів.

Проблема поповнення фондів бібліотек, досягнення відповідності його складу завданням та потребам читачів була і залишається актуальною. З сучасними викликами, проблемами та перспективами, пов’язаними з актуалізацією бібліотечних фондів виступила завідувач відділу зберігання та організації книжкового фонду Олена Циганкова.

Бібліотеки міста проводять активну роботу з підтримки внутрішньо переміщених осіб та сприяють їхній інтеграції в життя громади. Для таких людей бібліотечні установи є необхідністю – вони згуртовують, об’єднують їх. Саме про роботу бібліотек в цьому напрямку була презентація заступника директора по роботі з дітьми Ірини Єліної.

Працівники міських бібліотек з перших днів війни розгорнули активну волонтерську діяльність. Нам є чим пишатися. Про цей досвід доповіла завідувач відділу обслуговування дітей бібліотеки-філії №13 Юлія Харькова.

Завідувач бібліотеки-філії №17 Анастасія Дворницька поділилася досвідом проведення тренінгів з української мови, їх актуальністю та попитом.

Головний методист Світлана Плотнікова провела практичне заняття з планування та звітності по проведенню культурно-мистецьких заходів у зв’язку з новими вимогами.

Про те, як колектив бібліотеки-філії №1 справляється з викликами сьогодення та переформатуванням діяльності бібліотеки, з колегами поділилася завідувач бібліотеки-філії №1 Ольга Вергун.

Директор ВМ ЦБС Олена Заквацька підвела підсумки семінару та вручила подяки від Департамент культури Вінницької міської радиМаксим Філанчук колективам 8-ми бібліотек-філій , які взяли активну участь у дитячо-юнацькому конкурсі патріотичної творчості «Все буде Україна».

докладнішедокладніше