Писанка – код добра

1 травня працівники Бібліотека-філія 1 ВМ ЦБС підготували святковий майстер-клас «Писанка – код добра», який провела вінничанка, історик та писанкарка Оксана Яцюк.

На Великодній захід завітали користувачі книгозбірні різного віку, як вінничани, так і переселенці з різних куточків України. Писанка та мистецтво її творення є частиною культури України з прадавніх часів. Згідно вірувань наших далеких предків, писанка мала магічну добру силу – вона несла щастя, достаток, благополуччя, захищала свого власника від сил зла. В орнамент кожної писанки вкладений великий сенс і кожна з них за своєю символікою особлива. Кожен знак і символ на ній розташований за певною схемою, яка дає можливість будувати основні орнаментальні композиції. У дохристиянські часи писанка виконувала роль оберега. Ця традиційна функція, як і найдавніший орнамент, частково збереглася й досі: трикутники, спіралі, клинці, трироги і свастики – все це знаки різних ритуалів і священих магічних чисел, котрі в свідомості сучасників не втратили оберегового значення.

Учасники майстер-класу, ознайомившись з історією та традиціями писанкарства, із особливим позитивним настроєм та гарними думками створювали писанки-обереги для рідних та друзів.

докладнішедокладніше