Вишита сорочка єднає Україну

Щорічно у травні українці відзначають яскраве та самобутнє свято – День Вишиванки, присвячене нашому національному одягу. Українська вишиванка з’явилася багато століть тому, а кількість різних візерунків та технік шиття порахувати неможливо. Це свято люблять діти і дорослі, із задоволенням вбираючись у яскраві сорочки.

16 травня в Центральна бібліотека для дітей та юнацтва відбулося етнографічне свято «Вишита сорочка єднає Україну», на яке завітали у барвистих вишиванках учні 9 – В класу КЗ Вінницький ліцей № 15.

Бібліотекарі ознайомили школярів з історією української вишивки, походженням вишиванки, розповіли про її значення у житті українців. Юнаки та дівчата долучилися до культурних і духовних надбань рідного краю, дізналися, як нелегко було створювати в давні часи сорочки з різнокольоровими орнаментами. Учасники заходу переглянули відео «День вишиванки. Істрія свята та цікаві факти», з якого довідалися багато нового про українську вишивку. Справжнім відкриттям для всіх став факт появи в Україні найвідомішої техніки вишивання «хрестик». Виявляється він прийшов до нас з Європи в ХІХ столітті. Дев’ятикласники поповнили свої знання про орнаменти вишивки різних регіонів України і чудово впоралися з завданням «Знайди пару», під час якого знаходили орнамент, що відповідає кожній історичній місцевості нашої країни. Впродовж етнографічного свята підлітки взяли участь у тематичній вікторині і продемонстрували гарні знання традицій та культури рідного краю.

Гарною традицією бібліотеки стало прикрашання святкового дерева під час проведення заходів, яке цього разу всі гуртом вбрали в вишиванки. На завершення «етнографічного мережива» учні «зшивали» Україну – складали мапу з етнічних орнаментів. Усі присутні зрозуміли та відчули, що вишиванка – це справжня національна святиня, яка символізує духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь, що не переривається віками.

докладнішедокладніше